×

Organic Hemp World

MENU
(+90) 0850 888 4 450
Mon - Sat: 09:00 - 18:30

Markalar


Lycos Yöresel Kaş

LYCOS from the land of light

7.000 yıl önceydi.

Antik Çağ’ın onurlu, asil ve bağımsızlıklarına düşkün milleti, dünyanın ilk demokratik parlamentosunda biraraya geliyordu. Dünyanın en mükemmel (çoğulcu yapısı ve hakça yönetim) demokrasisini oluşturan Likyalılar, bu topraklarda daima ulus bilinciyle hareket edip onur, şeref ve özgürlük mücadelesi veriyordu. Ve bu değerleri uğruna ne Romalılara ne Perslere ne Rodoslulara ne Mısırlılara ve ne de Suriyelilere asla boyun eğmiyorlardı.

M.Ö. 547’de Pers generali Harpagos Işık Ülkesi Likya’ya doğru ilerleyip Xanthos’a geliyordu. Xanthoslular teslim olmayıp Kahraman Kralları Sarpedon önderliğinde kendilerinden onlarca kat daha kalabalık olan Pers Ordusuyla savaşa tutuşmuşlardı. İnanılmaz bir direnç destanı gösteriyorlardı. Ne yazık ki akşama doğru kaybedeceklerini anladılar; çocuklarını, kadınlarını esir vermemek için Akropol Meydanı’na ateş yakıp toplu olarak  intihar ettiler ve  kenti ateşe verdiler.

Özgürlük ve bağımsızlığın ilk kahramanları bir ateş bıraktılar; hiç sönmeyen ve sönmeyecek olan...

Onlarla ne kadar övünsek azdır. Onlar bizlerden çok önce oradaydılar ve biz  bu dünyada misafiriz.

Likya’nın kendi küllerinden doğan asil markası........LYCOS from the land of light

Likyalılardan bize emanet edilen en değerli armağan...... LYCOS from the land of light

LYCOS İLKESİ:

İnsana verdiğimiz önemdir Lycos’u farklı ve üstün kılan.

Lycos haklı gururunu ve takdir beklentisini insana verdiği birincil değerden almaktadır. Bu yüzdendir ki, öncelikle organik ve geleneksel  tarıma  ve ürünlere yönelmiş olmamız hem insan sağlığına önem verdiğimizin, hem çevreye karşı duyarlı olduğumuzun göstergesidir.

Lycos sizlere, insanın geleceğini de düşünerek, özgün, fayda verici ve eşsiz tatlar ve rayihalar sunmayı amaçlamaktadır. İkinci olarak, bitkilerin yetişmesi ve kendine özgü tatları kazanmalarında toprak ve iklim faktörünün son derece önemli olduğu bilincini taşıyarak Likya topraklarının bereketini sizlere sunmaktadır.

Tamamen geleneksel üretim modeliyle üretilen ürünlerimizle sizleri tanıştırarak özlemini duyduğunuz geçmişin tat  ve lezzetlerini  yaşamanızı; bedenen ve ruhen sağlıklı/olgun bireyler olmanıza katkıda bulunmak istiyoruz.

MİSYONUMUZ

2006 yılında kadim Likya topraklarında amatör bir ruh heyecanı ve sınırsız hayallerle çıktığımız bu yolda, yaşadığımız engin tecrübeler ışığında daha da olgunlaşarak bugünlere evrildik.

Likya topraklarını kapsayan bu  bölgede ulusal ve uluslararası bir markanın olmayışı hem bölge hem de ülke açısından olumsuz bir gösterge idi. Bu temel eksiklik; sektörde ciddi, güvenilir, farklı ve kalıcı bir marka oluşturmamız yönünde karar almamızı sağladı.

Lycos, ekonomide kısa sürede büyümekten ziyade daha sağlam temellere oturmayı amaçlayan kalıcılığı ve sürekliliği hedefleyen bir anlayışla hareket etmektedir.

Markalar bizim “kim olduğumuzu” yani “kimliğimizi” ifade eder. Yaşadığımız tüketim kültüründe, markalar vazgeçilmezdir.

Hedefimiz, hem ülkemize hem de  tüm dünyaya  hitap etmek olduğu için salt klasik ticari bir anlayış değil aynı zamanda bu toprakların bilinen  ilk ve asıl sahipleri olan Likyalılar’dan bizlere miras kalan uygarlık ve medeniyeti kültürel zenginliğiyle birlikte elimizden geldiği kadar günümüze taşıyabilme, bu medeniyetin ruhunu ve iklimini yaşatma ve en önemlisi, söz konusu medeniyetin oluşumunda önemli yere sahip olan, onu yoğuran toprakların sesine kulak verme, o toprağın sunduğu harika nimetleri en güzel şekilde değerlendirme amacını gütmekteyiz.


M.Ö. 2000’li yıllardan günümüze kadar olan sürecin tarihsel, kültürel ve sanatsal olgusunun Logomuzun oluşumuna kattığı ilginç ve anlamlı bir yansımasıydı.

Bugün Kaş(Andifli)’ta Uzunçarşı Caddesinde bulunan, bu lahitlerin en görkemlisi olan ve  Kral Mezarı olarak da adlandırılan Likya Yazılı Anıt Mezarının, logomuzun sembolü olmasına karar verdik.      Lahite, sanatsal bir zenginlik, anlam  ve derinlik kazandırmak amacıyla dünyaca ünlü sanatçılar Mr. Marius Martinescu ve Mrs.Elena Hlodec’e bu lahitin “gravür” çalışmasını yaptırdık.

Logomuzdaki “Lycos” yazı karakterini ve renk seçimini, yine Lahitin renk ve simetrik görüntüsüyle bütünleştirerek oluşturduk. Ayrıca “Lycos” yazısındaki “O” harfinin  içerisine de Likyalıların kullandıkları paranın ana sembolünü yerleştirerek Logonun dokusuna tarihsel bir örgü işlemeye ve söz konusu medeniyete özgü bir renk katmaya çalıştık.

Yalnızca ticaret yapmak ve para kazanmak değil, insanı kazanan ve yaşatan yüce bir anlayış…!

İletişim

Merkez Mh. İbrahim Serin Cd. Öztürk Sk. No: 13/B 

07580 Kaş-Antalya    Türkiye

Mutlu Müşteri İletişim Hattı     : 0538 204 5961

Mutlu Müşteri WhatsApp Hattı: 0541 836 3307

[email protected]

shopier.com/lycos

www.lycos.com.tr

 

Whatsapp Support

We are waiting for your support requests.

Whatsapp Support