×

Organic Hemp World

MENU
(+90) 0850 888 4 450
Mon - Sat: 09:00 - 18:30

LYCOS Group


HAYALLERİNİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE HAZIRIZ…!

Hakkımızda

Işık Ülkesi Kaş’ta almak yada kiralamak istediğiniz Villa, Apart, Hotel, Konut, Arsa ve Proje,Danışmanlık  / İç Mimarlık,Dekorasyon ve Restorasyon uygulama işlerini tecrübemiz ve uzman kadromuzla sizlerden biri olarak sonsuz mutlulukla ,anlamla yaşayalım ve paylaşalım…!

Lycia olarak her projeye özgünlüğü belirten saf/duru ve çekici bir fikirle başlıyor, insan odaklı ve doğa ile bütünleşik bir felsefi bakışla yaklaşıyoruz.

Lycia Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı olarak, sizlere “Işık Ülkesi Kaş” “Kalkan” ve bölgesinde bulunan satılık arsa, konut ve emlak projelerini sunuyoruz.

Yalnızca ticaret yapmak ve para kazanmak değil, insanı kazanan ve yaşatan yüce bir anlayış…!

LYCIA

 

Geriye dönüp 35 yıllık Anadolu seferime baktığımda, Likya gezilerimi keyifle anımsıyorum. . .En azından bana göre bu ülkenin(toprakların), başka hiçbir yerde eşi olmayan bir çekicilik ve büyüleyiciliği var. Manzara etkileyici, görülmeye değer ve ayışığında seyredilince harikulade, adeta bambaşka bir dünya; kadim abidelerin, özellikle de kuşkusuz lahitlerin kendilerine özgü bir niteliği var.

George Bean, Lycian Turkey

 

LYCIA’NIN HİKAYESİ

7.000 yıl önceydi.

Antik Çağ’ın onurlu, asil ve bağımsızlıklarına düşkün milleti, dünyanın ilk demokratik parlamentosunda biraraya geliyordu. Dünyanın en mükemmel (çoğulcu yapısı ve hakça yönetim) demokrasisini oluşturan Likyalılar, bu topraklarda daima ulus bilinciyle hareket edip onur, şeref ve özgürlük mücadelesi veriyordu. Ve bu değerleri uğruna ne Romalılara ne Perslere ne Rodoslulara ne Mısırlılara ve ne de Suriyelilere asla boyun eğmiyorlardı.

M.Ö. 547’de Pers generali Harpagos Işık Ülkesi Likya’ya doğru ilerleyip Xanthos’a geliyordu. Xanthoslular teslim olmayıp Kahraman Kralları Sarpedon önderliğinde kendilerinden onlarca kat daha kalabalık olan Pers Ordusuyla savaşa tutuşmuşlardı. İnanılmaz bir direnç destanı gösteriyorlardı. Ne yazık ki akşama doğru kaybedeceklerini anladılar; çocuklarını, kadınlarını esir vermemek için Akropol Meydanı’na ateş yakıp toplu olarak  intihar ettiler ve  kenti ateşe verdiler.

Özgürlük ve bağımsızlığın ilk kahramanları bir ateş bıraktılar; hiç sönmeyen ve sönmeyecek olan...

Onlarla ne kadar övünsek azdır. Onlar bizlerden çok önce oradaydılar ve biz  bu dünyada misafiriz.

Likya’nın kendi küllerinden doğan asil markası........LYCIA

Likyalılardan bize emanet edilen en değerli armağan...... LYCIA

 

MİSYONUMUZ

2006 yılında kadim Likya topraklarında amatör bir ruh heyecanı ve sınırsız hayallerle çıktığımız bu yolda, yaşadığımız engin tecrübeler ışığında daha da olgunlaşarak bugünlere evrildik.

Likya topraklarını kapsayan bu  bölgede ulusal ve uluslararası bir markanın olmayışı hem bölge hem de ülke açısından olumsuz bir gösterge idi. Bu temel eksiklik; sektörde ciddi, güvenilir, farklı ve kalıcı bir marka oluşturmamız yönünde karar almamızı sağladı.

Lycia, ekonomide kısa sürede büyümekten ziyade daha sağlam temellere oturmayı amaçlayan kalıcılığı ve sürekliliği hedefleyen bir anlayışla hareket etmektedir.

Markalar bizim “kim olduğumuzu” yani “kimliğimizi” ifade eder. Yaşadığımız tüketim kültüründe, markalar vazgeçilmezdir.

Hedefimiz, hem ülkemize hem de  tüm dünyaya  hitap etmek olduğu için salt klasik ticari bir anlayış değil aynı zamanda bu toprakların bilinen  ilk ve asıl sahipleri olan Likyalılar’dan bizlere miras kalan uygarlık ve medeniyeti kültürel zenginliğiyle birlikte elimizden geldiği kadar günümüze taşıyabilme, bu medeniyetin ruhunu ve iklimini yaşatma ve en önemlisi, söz konusu medeniyetin oluşumunda önemli yere sahip olan, onu yoğuran toprakların sesine kulak verme, bu toprakların bizlere sunduğu harika nimetleri en güzel şekilde değerlendirme amacını gütmekteyiz.

 

Yalnızca ticaret yapmak ve para kazanmak değil, insanı kazanan ve yaşatan yüce bir anlayış…!

LYCIA

İletişim

Andifli Mah Belediye Dükkanları No: 16 / A

07580 Kaş/Antalya-Turkey

Mutlu Müşteri İletişim Hattı     : 0553 846 5911

Mutlu Müşteri WhatsApp Hattı: 0541 836 3307

[email protected]

www.lyciaturkey.com

Whatsapp Support

We are waiting for your support requests.

Whatsapp Support